Podmioty uprawnione
Statutowo:
- Organizacje pozarządowe w rozumieniu ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz.U. nr 96 z 2003 r. poz. 873 z późn. zm., tekst jednolity: Dz.U. nr 234 z 2010 r. poz. 1536 z późn. zm.).
- Osoby prawne i jednostki organizacyjne działające na podstawie przepisów o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczpospolitej Polskiej, o stosunku Państwa do innych kościołów i związków wyznaniowych oraz o gwarancjach wolności sumienia i wyznania, jeżeli ich cele statutowe obejmują prowadzenie działalności pożytku publicznego.
- Stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego.
- Spółdzielnie socjalne.
- Spółki akcyjne i spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, które nie działają w celu osiągnięcia zysku oraz przeznaczają całość dochodu na realizację celów statutowych oraz nie przeznaczają zysku do podziału między swoich członków, udziałowców, akcjonariuszy, pracowników.
- Kluby sportowe, uczniowskie kluby sportowe oraz związki sportowe w rozumieniu ustawy z dn. 25.06.2010r. o sporcie (Dz.U. Nr 127 z 2010r., poz.857 z późn. zm.).
- Publiczne przedszkola, szkoły i placówki, o których mowa w ustawie z dn. 07.09.1991r. o systemie oświaty (tekst jednolity: Dz.U. Nr 256 z 2004r., poz.2572 z późn. zm.).
- Gminne ośrodki kultury działające na podstawie ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591, z późn. zmianami) i ustawy z dnia 25 października 1991 r. o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej (Dz.U. z 2001 r. Nr 13, poz. 123, z późn. zmianami).
Wsparcie projektów zgodnych z zapisami Statutu Fundacji CEMEX „Budujemy Przyszłość”, realizowanych w określonych w regulaminie miastach i gminach.
Rodzaje realizowanych projektów
Rodzaj I - Edukacja
Rodzaj II - Ekologia
Rodzaj III - Kultura
Rodzaj IV - Programy obywatelskie
Rodzaj V - Sport
Rodzaj VI - Projekty szkolne (dedykowany placówkom oświatowym)
Cele projektu muszą być zgodne z celami statutowymi Fundacji CEMEX „Budujemy Przyszłość” oraz celami statutowymi Wnioskodawcy.
Obszary działania powinny dotyczyć m.in.:
- wyrównywania szans edukacyjnych
- wsparcia rozwoju edukacyjnego i poznawczego dzieci i młodzieży
- zapobiegania degradacji środowiska naturalnego oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego
budowania świadomości ekologicznej społeczeństwa - wzrostu poziomu uczestnictwa w kulturze programów wspierających rozwój środowisk kulturalnych
- zwiększania obywatelskiego zaangażowania społeczności lokalnych poprzez mobilizowanie do aktywności i aktywizacji pomiędzy instytucjami i organizacjami pozarządowymi
- inicjowania narzędzi i metod upowszechniających sport i kulturę fizyczną oraz promocję zdrowego stylu życia.
Typy dotacji:
- maksymalnie do 8 tys. złotych brutto
Każdy Wnioskodawca może złożyć jeden wniosek w ciągu jednego naboru.
Kwota dotacji z Konkursu Grantowego nie może przekroczyć 90% całościowych projektu.
Wnioskodawca jest zobowiązany do pokrycia minimum 10% kosztów finansowych realizowanego projektu z innych źródeł.
W procesie rozdzielania środków finansowych na wybrane w Konkursie wnioski, Rada Fundacji może przyznać kwotę niższą niż kwota wnioskowana przez Wnioskodawcę, jeśli uzna, iż cele projektu mogą zostać osiągnięte przy niższym wsparciu finansowym.
Dotacja udzielana jest w złotych polskich w wysokości brutto.
W Konkursie biorą udział projekty, których czas realizacji zakończy się do dnia 31.12.2020 r. (wyjątkiem są projekty szkolne, gdzie czas realizacji to okres do końca roku szkolnego 2020/2021).
Formularz wniosku należy złożyć: od godz. 12:00 w dniu 10.02.2020 r. do 06.03.2020 r. do godz. 24:00
Ogłoszenie wyników nastąpi: do 06 maja 2020 r.
Pierwszy możliwy termin rozpoczęcia realizacji projektów: 18.05.2020 r.
Więcej informacji na sronie internetowej: https://www.budujemyprzyszlosc.org.pl/a,konkursy/konkurs-dla-organizacji-pozarzadowych-i-szkol/regulamin-konkursu.html