Cel konkursu
1. Szeroko rozumiane działania na rzecz bezpieczeństwa, poprawy jakości życia, zmiany nawyków zdrowotnych seniorów z terenu województwa śląskiego, w tym w szczególności bezpieczeństwa: w domu, w sieci, w przestrzeni publicznej.
2. Szeroko rozumiane działania na rzecz poprawy jakości życia i zdrowia kobiet z terenu województwa śląskiego w tym w szczególności profilaktyka onkologiczna.
Podmioty uprawnione
-
Organizacje pozarządowe w rozumieniu ustawy z 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (tekst jednolity: Dz.U. z 2019 poz. 688 z późn.).
-
Osoby prawne i jednostki organizacyjne działające na podstawie przepisów o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczpospolitej Polskiej, o stosunku Państwa do innych kościołów i związków wyznaniowych oraz o gwarancjach wolności sumienia i wyznania,
jeżeli ich cele statutowe obejmują prowadzenie działalności pożytku publicznego. -
Stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego.
-
Spółdzielnie socjalne.
-
Spółki akcyjne i spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz kluby sportowe będące spółkami działającymi na podstawie przepisów ustawy z 25 czerwca 2010 r. o sporcie, które nie działają w celu osiągnięcia zysku oraz przeznaczają całość dochodu na realizację celów statutowych oraz nie przeznaczają zysku do podziału między swoich udziałowców, akcjonariuszy i pracowników.
Zadania przewidziane do dofinansowania
Zadania zgłaszane do konkursu, mogą być realizowane w szczególności poprzez organizację (dla seniorów województwa śląskiego):
· warsztatów i szkoleń, których uczestnicy posiądą wiedzę i praktyczne umiejętności pozwalające poprawić zdrowie i jakość życia;
· innych praktycznych zajęć zwiększających kompetencje seniorów w zakresie bezpieczeństwa własnego (np. w domu, w sieci, w przestrzeni publicznej).
Zadania zgłaszane do konkursu, mogą być realizowane w szczególności poprzez organizację (dla kobiet województwa śląskiego):
· warsztatów, szkoleń, wykładów, akcji promocyjnych, zajęć edukacyjnych, konferencji, których uczestnicy posiądą wiedzę i praktyczne umiejętności pozwalające poprawić zdrowie i jakość życia kobiet;
· innych praktycznych zajęć zwiększających kompetencje kobiet w zakresie profilaktyki onkologicznej (np.: maraton/bieg promujący profilaktykę raka szyjki macicy/piersi).
Terminy składania ofert i rozstrzygnięć
Oferty, należy składać w terminie do 24 lutego 2020 r. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 24 marca 2020 r.
O zakwalifikowaniu oferty do konkursu nie decyduje data stempla pocztowego, alepotwierdzona pieczęcią, data wpływu oferty do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego (Kancelaria Ogólna Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach przy ul. Ligonia 46, p. 164 lub Biura Zamiejscowe Urzędu Marszałkowskiego w Bielsku-Białej przy ul. Piastowskiej 40 i Częstochowie przy ul. Sobieskiego 7).
W szczególnie uzasadnionych przypadkach termin rozstrzygnięcia może być dłuższy.
Wszystkie informacje znajdują się na stronie: https://bip.slaskie.pl/ogloszenia_i_aktualnosci/konkursy/konkursy_2/zarzad-wojewodztwa-slaskiego-oglasza-konkurs-ogloszenie-dwoch-otwartych-konkursow-ofert-na-realizacje-zadan-publicznych-wojewodztwa-slaskiego-pod-nazwami-edukacja-i-promocja-dzialan-zwiazanych-z-kontynuacja-kampanii-slaskie-dla-seniora-i-slaskie-dla--1.html