Do 13 marca zainteresowani przedsiębiorcy mogą składać oferty w ogłoszonym postępowaniu przetargowym na budowę pierwszego etapu kanalizacji sanitarnej w Skrzydlowie oraz budowę sieci sanitarnej w Nieznanicach.
Realizacja tego zadania jest priorytetem naszego samorządu na najbliższe kilkanaście miesięcy. Na inwestycję pozyskaliśmy 9.890.000 zł z Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład.
Celem przedsięwzięcia jest przede wszystkim poprawa stanu środowiska naturalnego. Budowa kanalizacji pozwoli na kontrolowane i bezpieczne odprowadzanie ścieków bytowych z poszczególnych posesji do istniejącej oczyszczalni ścieków. Inwestycja znacznie przyczyni się do uregulowania i uporządkowania gospodarki ściekowej, a spodziewanym efektem w będzie eliminacja zbiorników bezodpływowych, które często są w złym stanie technicznym i posiadają nieszczelności. Pozwoli to ograniczyć niekontrolowane zrzuty nieczystości ciekłych oraz ich przenikanie do gleby, wód gruntowych i podziemnych.
Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Skrzydlów obejmować będzie pierwszy z trzech zaplanowanych do wykonania etapów. Łącznie powstanie odcinek 2000 m. Dobudujemy przy tym wodociąg o długości 93,8 m. Ponadto zamówienie będzie obejmować budowę sięgaczy do granic posesji, dwóch przepompowni ścieków, rurociągu tłocznego, a po skończonych robotach - odtworzenie nawierzchni jezdni i uporządkowanie rejonu prac.
W Nieznanicach natomiast przedmiotem zamówienia jest budowa kanalizacji sanitarnej w systemie grawitacyjno-ciśnieniowym, umożliwiającym odprowadzenie ścieków z nieruchomości położonych w rejonie ulic Sobieskiego, Klonowej, Leśnej, Polnej, Ceglanej i Równoległej.
Realizacja tej części zamówienia wiąże się z zaprojektowaniem i wykonaniem sieci kanalizacji sanitarnej wraz z odgałęzieniami, studzienkami rewizyjnymi na posesjach, przepompowniami ścieków, kanalizacją ciśnieniową oraz robotami przygotowawczymi, rozbiórkowymi i odtworzeniowymi.
W Nieznanicach powstanie łącznie niemal 3925,85 m kanalizacji sanitarnej oraz 941,13 m kanalizacji sanitarnej ciśnieniowej-tłocznej.